Rodiče vítáni

Týden 16.10.-20.10. 2023 „Má vlast“

Týden s nový tématem je za námi. V průběhu dnů jsme měli především vycházky – nejprve jsme hledali symboly České republiky. Velký český znak jsme našli pouze před školou. Následně jsme se věnovali bádání v přírodě – pozorování podzimu, plodů a stromů. Našli jsme krásné listy, které jsme použili na výtvarnou soutěž „Láska“ a také na další výtvarné techniky – tisk a malba.

Pomocí rozhovorů a knížek jsme se dozvěděli něco o historií Čech a Prahy a o slavných osobnostech, o vlajce, kterou děti samy nakreslily a o původu českého lva.

V úterý jsme neplánovaně vyrazili na výlet na zámek Berchtold, kde jsme si to moc užili. Paní průvodkyně nám představila místní elfy, draky a čerty. Je pravda, že vstup do pekla byl strašidelný, ale děti to perfektně zvládly. Moc se nám líbili zmenšeniny hradů a zámků a na své si přišli i kluci, kteří mohli obdivovat elektromobily. V době našeho výletu byla na zámku i tato nevšední akce.

I přes to, že se počasí měnilo, jsme si užili Den stromů i naší Bětuny – břízy. A také jsme objevili nové ulice na konci Hlubočinky. Půjdeme je znovu prozkoumat.

Po celý týden jsme se věnovali komunikaci, pracovním listům, samostatnosti, pohybovým aktivitám, představivosti a dalšímu bohatému programu. A musíme ještě zmínit, že na vás na Vánoce čeká krásný keramický dárek!

Krásné dny,

Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko