Rodiče vítáni

Týden 18.3.-22.3. 2024 „Voda, voděnka“

Nejen že jsem pokračovali ve vodním tématu, ale především jsme uprostřed týdne přivítali jaro a mohli jsme si vychutnat první jarní den se sluníčkem v jeho plné parádě… Přišlo jaro do vsi…

V pondělí jsme společně se třídou Ježečků vyrazili na okraj Hlubočinky do čističky odpadních vod. Dozvěděli jsme se, jak zde vše funguje a jak a pomocí koho se ze špinavé vody stane zase ta krásná průzračná. Také se děti dozvěděly, jaké vozítko s kamerou dokáže projet potrubím a případně tak zjistit nějaký problém – praskliny či zatoulané vidličky nebo lžičky. Lesem jsme se vrátili do školy vybarvit obdržené omalovánky s vodní tématikou. Úterní dopoledne jsme strávili s Medvíďaty a některé lištičky si byli zaplavat v Benešově. Ve středu jsme se věnovali přípravám na jarmark a také ještě keramice, abychom čtvrtek mohli zasvětit kulinářskému umění. Děti připravili sýrový dip s domácí pažitkou, do kterého si namáčely nakrájenou zeleninu a vše si mohly ozdobit jedlými květy fialek. Po zdravé svačince jsme vyrazili na vycházku – tentokrát na druhou stranu Hlubočinky s cílem pozorování našeho dalšího oblíbeného stromu, kterým je ořech. V pátek se uskutečnilo hudební představení s dámami harfistkou a houslistkou, které dětem představily své hudební nástroje a krásu hudby skrze Čtvero ročních období od Vivaldiho, přes Vltavu od Bedřicha Smetany až po lidové dětské písničky. Představení bylo opravdu překrásné a děti si i vážnou hudbu velmi užívaly.

V týdnu jsme opakovali držení tužky, pravidla chování, zpívali jsme a učili se říkanky a také jsme sportovali s náčiním i bez a hráli si venku, uvnitř i v pískovišti.

Dovolte nám Vám připomenout pondělní velikonoční jarmark, který se bude konat 25.3. od 12:30 do 16:30. Srdečně Vás všechny zveme na polední i odpolední kávičku a něco dobrého k snědku a možnost si vybrat drobnosti od dětí, které vše s radostí a láskou připravovaly.

Přejeme Vám krásnou květnou neděli a predvelikonoční dny.

Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko