Rodiče vítáni

Týden 18.9.-22.9. 2023 „Bezpečně do školky, pěšky do školy“

Další týden je za námi. Uteklo to jako voda, protože s dětmi byl a je každý nový den plný zážitků, poznatků a legrace.

Nejprve jsme se seznámili s projektem „Pěšky do školy“ a po celý týden jsme se snažili chodit co nejvíce pěšky. Uvidíme, jak v závěrečném hodnocení vše dopadne. Děti také jezdily na kolech, odrážedlech či motorkách.

Ve školce jsme tento týden měli hodně pohybu. Nejprve jsme šli zkontrolovat náš třídní strom – břízu, který se nachází u lesa

Ve středu jsme sportovali s trenéry ledního hokeje. Hrály se hry, štafety a honičky a v neposlední řadě si děti vyzkoušely hokejovou výstroj i výzbroj. Moc jim slušela a myslím, že některé čeká slibná kariéra.

Ve čtvrtek jsme byli na výletě v oboře Březka v Kostelci u Křížků, kam jsme sice dojeli autobusem, ale procházka po lese byla prostě a jednoduše dokonalá. Pan hajný dětem vše krásně a odborně ukázal, podněcoval je k samostatnému pozorování a bádání. Děti chodily hodinu a půl po lese a náramně si to užívaly. Mezi stromy jsme viděli daňky a v krmítkách divoké králíky. Dozvěděli jsme se, jak rostou stromy, které stromy jsou v oboře, co jsou a jaké jsou vábničky, o rozdílech mezi srstí zvířat, jak se zachovat, když v lese potkáme divočáka a jak rostou srncům, jelenům a daňkům parohy.

Také se Vám mohou děti pochlubit básničkami – na rytmizaci „Hlava, ramena, kolena, palce“ novými verši „Auta, motorky, tramvaje, kola“ a také jeden veselý veršovaný- rozhovor ve dvojici – „Haló, haló! Co se stalo? Kolo se mi polámalo….“. Nechte si to převyprávět.

Těšíme se na všechny příští týden.

Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko