Rodiče vítáni

Týden 19.6.-23.6. Máme rádi zvířata

Čeká nás poslední školní týden, v pátek budou školáci dostávat vysvědčení. I my ve školce si užíváme posledních dnů před prázdninami.

Uplynulý týden s názvem Máme rádi zvířata jsme byli bez pár kamarádů ze třídy Medvíďat, kteří v pondělí ráno odjeli na pětidenní školu v přírodě do Josefova Dolu. Dostávali jsme zprávy, ze si děti pobyt v přírodě moc užívají, výletují a všichni jsou moc šikovní.
Nám ve školce také počasí přálo po celý týden. Několikrát denně jsme si užívali koupání v bazénku na zahradě LMŠ, chodili jsme se ochladit do lesa, pracovali na zahrádce, ochutnávali jahody, salát, zalévali a hráli si ma rodiny, lékařskou ordinaci, zoologickou zahradu, školu vaření… Každý den jsme vyráběli jedno velké zvířátko jako společný projekt – v pondělí to byla chobotnice, v úterý lev, ve středu anakonda, ve čtvrtek slon a v patek motýl. Výstava zvířátek stále probíhá v naší terase 😁. Děti také vymodelovaly krásná zvířata z modelíny – ježka, kočičku, několik hadů.
Během celého týdne jsme si povídali a prohlíželi knížky a encyklopedie se zvířátky, děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací o jejich životě, zajímavostech (největší zajímavostí asi jsou bobky vombata ve tvaru kostiček). Dále jsme pracovali s mapou světa, a děti vědí, kolik světadílů má naše země, co je to oceán a kde leží Česká republika. Naučili jsme se písničku/básničku Afrika. Deti čtyřverší zvládly i s pohybem.

Čárymáry ententýky, poletíme do Afriky, přidržte si čepice, hop a už jsme v Africe. Teď si ju můžete zazpívat s námi.

Krásný víkend. S pozdravem LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko