Rodiče vítáni

Týden 2.10.-6.10. 2023 „Zamykání lesa“

První říjnový týden je úspěšně za námi s tématem „Zamykání lesa“.
Celý týden nás provázela pohybově laděná říkanka: „Zamykám, zamykám les, aby tam nikdo nevlez. Ani kočka, ani pes. Vleze-li tam bába, ať je z ní žába, vleze-li tam dědek, ať je z něj dudek. Vleze-li tamm mládenec, ať je z něj mravenec, vleze-li tam panna, ať je z ní srna!“. Aby bylo zaklínadlo účinnější, děti si vyrobily a ozdobily kouzelnické hůlky a čelenky z přírodnin.

Velkou součástí celého týdne bylo pozorování a hledání podzimních přírodnin pomocí lup, mikroskopů, naučných obrázků, hmatu, čichu, zraku, ale take sluchu.

Každý den jsme se vydali na průzkum okolí, pozorovali jsme stromy jehličnaté i listnaté, keře a podzimní změny, které už krásně barví okolí naší školky. Stále pracujeme na našem projektu Strom Bětuna, děti změny vidí při porovnání fotografií z minulých dnů. Nejvíce času trávíme právě v lese, opakujeme si naše lesní pravidla chování a také jsme jedno nové přidali – „Lištičky na dohled a Lištičky do doupěte…“. Snad nám budou fungovat stejně dobře, jako ta stávající pravidla (v lese nekřičíme, nejíme žádné plody, nelezeme na klády apod.).
Ve čtvrtek jsme společně s Medvíďaty vyrazili na výlet, kde na nás čekali rodiče jedné naší lištičky. Šli jsme pěšky a těšili se na program, který si pro nás její maminka připravila. Ukázala nám svoji krásnou zahradu, děti se zabavily sběrem šišek, které poté využily při výrobě svícnu do školky. Děkujeme za přijetí, zábavu a pohoštění. Bylo tom skvělé a deti si to moc užily.
V pátek ze zkušeností z celého týdne děti společně namalovaly krásný velký obraz – les se zvířátky, který jsme po vycházce doplnili přírodninami.
K vidění je na naší terase. Krásné dny!
Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko