Rodiče vítáni

Týden 20.2.-24.2. 2023

Masopustní veselí

Tento týden jsme pokračovali v tématu Masopustní veselí.
V pondělí byl pro všechny zajímavý den. Celá MŠ Pampeliška pouštěla bažanty do volné přírody (jednoho kohouta a tři slepičky), které přinesla paní učitelka Jana. Děti se dozvěděli mnoho zajímavých informací o životě a chovu bažantů u nás.
Další den odjela část dětí na druhu hodinu léčebného pobytu do solné jeskyně. Ostatní děti si ve škole hrály, vyráběly a pomalu se také chystaly na letošní velikonoční jarmark.
Ve středu se mohly přihlášené děti procvičit v bruslení, ostatní děti si opakovaly písničky a vyráběly masky na druhý den – na čtvrtek, kdy jsme spolu s Medvíďaty, Ježečky a Veverkami vyrazili na Masopustní průvod na obecní úřad, kde nás radostně přivítali zaměstnanci obce. Zazpívali jsme pro ně připravené pisničky a na oplátku jsme od nich dostali malé pohoštění a praktický dáreček.
V pátek jsme badatelskou procházkou podpořili zdraví. Cílem bylo najít první jarní květiny. Nejlepší úlovky jsme našli na zahradě skolky, kde kvetou sedmikrásky, hluchavky a další drobné kvítky. Jaro se opravdu blíží…. A my ho radostně přivítáme spolu s dětmi v naší Lesní školce.

Krásný víkend.
Vaše LMŠ.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko