Rodiče vítáni

Týden 22.1.-26.1. 2024 „Ve zdravém těle zdravý duch“

Uplynulý týden probíhal ve sportovní duchu, ve znamení fair play, pohybu a přátelství. Všechny děti z LMŠ a MŠ Pampeliška se zúčastnily tradičních Zimních olympijských her. Na začátku týdne proběhlo slavnostní zahájení her, přivítání sportovců a jejich trenérů a funkcionářů, pochod s třídní vlajkou, českou a olympijskou také a nechybělo zapálení olympijského ohně.
Každé ráno ve třídě probíhalo seznámení se sporty, tradicemi, myšlenkami a i třeba historií her pomocí rozhovorů, výtvarné výchovy či literatury. Vždy před každou sportovní disciplínou jsme se museli pořádně rozcvičit. Paní učitelka z Liščat připravila každodenní rozcvičku s hudbou na zahřátí svalů a protažení celého těla.
Sportovní disciplíny byly různorodé: jizda na saních – děti vozily plyšáka na bobech po vyznačené dráze, rychlobruslení a krasobruslení po vyznačené trase, hokej – vedení hole a míčku a střelba na branku, jízda na dvoj, troj či čtyřbobech vytvořených u rozbitých obručí a biatlon – běh a hod míčkem na cíl, skoky – přes švihadlo, gumu a překážku.
Na závěr týdne proběhlo slavnostní ukončení her, kdy zvítězily všechny třídy a všichni zúčastnění sportovci! Děti obdržely medaile a diplomy, které jejich celotýdenní klání potvrzují.
Hezký víkend
Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko