Rodiče vítáni

Týden 22.5.-26.5.2023

Uplynul nám druhý týden s tématem „Kde domov můj „. Věnovali hlavně naší vlasti, památkám, ale také dopravě, finanční pregramotnosti, sportu a zvířátkám.

V pondělí proběhlo očekávané „Sportovní dopoledne“ s paní Lisou a její maminkou. Počasí nám přálo a tak jsme si užili skvělé dopoledne. Děti se opakovaně vracely na nachystaná stanoviště, aby mohly znovu a znovu projít všechny aktivity, které paní trenérky basketbalu měly připravené. Byl to skvělý zážitek!

Ve středu ráno v 8 hodin jsme společně s třídou Veverek vyrazili na celodenní výlet do stájí Nechánice.
U vrátek na nás čekala majitelka Karolína se svojí kolegyní, které měly pro děti na stole připravený sladký meloun. Během chvíle se po něm jen zaprášilo😁
Během zákusků nás zvědavě pozorovaly dvě lamy alpaky s pštrošicí Toničkou. Po zákusku následoval program prohlídky. První stanoviště bylo u králíků „beránků “ Sněhurky a Berušky, taky tam byl králík belgický (obr) Ferda a morčátko Pepina. Vedle jsme viděli pobíhající 14 týdenní bílé králíčky, kteří se dětem nejvíce líbili. Vedle pobíhala hbitá veverka, o které jsme se také dozvěděli něco nového. Poté děti dostaly různé kartáče a všechny si mohly vyčesat oslíky Rica a Huga, malé koníky Harryho a Ankie, a také kozičky Jitku a Věrku, prasátko i dvě černé ovečky Mařenku a Jeníčka. A mnoho velkých koní.
Cestu tam a zpátky většina zvládla pěšky, jen ti nejmenší se do školky vracely MHD.

V pátek k nám přišla paní Szabová s exotickými zvířátky, jako je agama a želva nádherná, která slaví své 23 narozeniny. Odvážné děti si mohly zvířátko vzít do ruky a prohlédnout si ho. Paní majitelka nám vyprávěla, čím je doma krmí a co mají nejraději. Poté následovalo hraní na hřišti a na opraveném kolotoči, na který jsme se všichni těšili.

Úterý bylo ve znamení robotické včelky, se kterou děti putovaly po důležitých místech a osobnostech naší země. Ve čtvrtek jsme připravili velký plakát s různorodými dopravními prostředky na zemi, ve vzduchu, na vodě, na kolejích, ale i pod vodou.či ve vesmíru. Děti mají obrovskou fantazii.

Krásný víkend, vaše LMŠ 🤗

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko