Rodiče vítáni

Týden 23.1.-27.1. 2023 „Ve zdravém těle zdravý duch“

Tento týden jsme pokračovali s tématem “ Ve zdravém těle zdravý duch“, kde jsme se především seznamovali s lidským tělem, smysly, podporou zdraví a pohybovými schopnostmi těla.
Pondělí jsme zahájili koncertním vystoupením paní Hamajdové na kytaru „Čtvero ročních období“. Děti si vyzkoušeli hru na hudební nástroje v doprovodu kytary a zpěvu. Děti se dozvěděli, že zpěv je nejen krásné umění, ale také zdraví prospěšný.
V úterý jsme potěšili naše bříška díky paní Maškové, která si pro nás připravila vynikající recept na pizzu. Společně s dětmi jsme zadělali těsto, nakrájeli suroviny – olivy, mozzarelu, rajčata a pak jsme s dětmi pizzu nazdobili. Kdo by měl zájem, recept máme k dispozici 😀
Středa byla opět sportovní, využili jsme sněhové nadílky a vyrazili na boby na protější svah. Děti si zajezdily, pohrály si na sněhu a také se snažily spolupracovat ve dvojicích.
Ve čtvrtek nás navštívila paní Matoušová, která nám přečetla krásnou pohádku O krávě Bukole z knížky Hrůzostrašné pohádky od Jiřího Žáčka s kresbami Adolfa Borna. Děti pozorně poslouchaly a je zřejmé, že čtení rodičů ve školce je zajímavé a budeme v tom pokračovat.
Pátek byl od rána plný her, skládání, přemýšlení a hádání, soustředění, hraní si na pana očního lékaře, třídění odpadu. S dětmi jsme opakovali fair play a pravidla her. Opakovali jsme jednotlivé části těla a do obkresleného těla jsme umísťovali jednotlivé orgány. A je krásné vědět, že všechny děti mají srdce na správném místě ♥️.
Dopolední program jsem ukončili vycházkou na louku za školkou a hledaním stop zvířecích i lidských ve sněhu.
Těšíme se na další týden plný nových zážitků.
Krásné dny, Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko