Rodiče vítáni

Týden 23.10.-27.10. 2023 „Má vlast“

Máme za sebou další týden s tématem “Má vlast“. Pracovali jsme s mapou České republiky, řekli jsme si a také ukázali na mapě nejvýznamnější místa našeho státu, nejvyšší horu a řeky. Pozorovali jsme náš stát i na mapě světa.
Další den jsme se mohli vzdělávat s pomocí robotické včelky, kterou děti musely naprogramovat, správně spočítat počet kroků vpředu, vzad nebo otočení o 90 stupňů. Na síťovině z obrázků jsme mohli pojmenovat: Národní muzeum, Hlavní nádraží, letiště Václava Havla, Karlův most a další. Nechyběly také významné osobnosti, jako je první prezident Československa pan Tomáš Garrigue Masaryk, a náš současný pan prezident pan Petr Pavel, Karel IV., ale třeba i Krteček. Předtím jsme si o každém obrázku něco pověděli. Děti s nadšením programovaly včeličku, a poté pozorovaly její cestu do cíle. Pak nás čekal výlet kolem Obecního úřadu až k lavičce na rozcestí s Nechánicemi. Děti ušly velký kus cesty s úsměvem.
Ve středu k nám na návštěvu přišla paní Schönová, maminka od Rose, která pro děti připravila pohádku o Drakovi Nemoc. Děti se zájmem poslouchaly pohádku, a rády odpovídaly na otázky k pohádce, které paní Schönová připravila. Bylo to pro všechny moc poučné a krásné dopoledne.

Během prázdninových dní jsme se naučili tančit polku, každý sám, ve dvojicích a některé děti i s obraty. Velkou zábavou pro nás bylo vyrábění výzdoby školky pro následující týden – bude to malé „překvápko“ pro všechny děti, které se vrátí po dnech volna. Samozřejmě jsme byli i v malé nepřízni počasí venku, v lese a chvíli i na hřišti.

Těšíme se na příští dny s Vámi.

Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko