Rodiče vítáni

Týden 24.4.-28.4. 2023 Filipojakubská noc

Uplynulý týden proběhl ve znamení čar a kouzel. Občas to vypadalo, že i příroda nám chtěla ukázat, jak umí čarovat, jelikož se nám během týdne prostřídaly všechna roční období. Ale nás to neodradilo a čas strávený ve školce jsme si uživali na 100 %.

Všechny děti si našly kouzelnou hůlku, kterou následně namaloval, aby měla ještě větší čarovnou moc a kouzelný kamínek k ohništi.

Na louce jsme hledali suroviny pro vaření kouzelnického lektvaru „Zdraví „. Každé dítě muselo najít 5 sedmikrásek, 5 listů jitrocele, kopřivu (pro odvážné), pár listů máty a meduňky. Vše jsme dali do sklenice, zalili vařící vodou a nechali louhovat, aby jsme po obědě mohli ochutnat kouzelnou moc lektvaru.

V polovině týdne jsme připravovali ohniště, stavěli hranice, malovali čarodějnice, abychom je mohli spálit s pomocí zaklínadla. Poté jsme si mohli pochutnat na výborných buřtech, které nám poskytnul pan Vítek. Ještě jednou děkujeme.

Čarodějnická diskotéka v čarodějnickém oblečení byla pro všechny velkou zabavou. Dětem to velmi slušelo a ráno všechny splnily úkoly – hod koštětem, hod pavoukem na síť a pytlík odvahy s hledáním pavouků a přírodnin.

Děti si zkusily malování uhlím, které zbylo po ohýnku. Malování obrázků jako v pravěku děti moc bavilo. Na daleké vycházce jsme se mohli kochat krásou přírody, poslouchat šum vody, zpěv ptáků a užívat si vůně rozkvětlých květin.
Krasné dny.

Vaše LMŠ ❤️

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko