Rodiče vítáni

Týden 26.2.-1.3. 2024 „Bylo, nebylo…“

První pohádkový týden je za námi. O počasí by se dalo říci – za mlhou, která by se dala krájet.

Na začátku týdne si děti přinesly své oblíbené anebo něčím zajímavé knížky. Některé knížky byly nové s novými pohádkovými postavičkami, jiné knížky byly třeba po rodičích či prarodičích a jedna knížka bylo dokonce v cizím jazyce.

Děti nám všem své knížky představily, řekly, co se jim líbí a proč ji mají rády. Do knížek jsme si udělali dvě různé záložky, z knížek jsme si četli v karavanu před odpočíváním a dokonce jsme knížky půjčovali v naší improvizované knihovně.

V pondělí jsme měli návštěvu, slečnu Žanetku, která přišla s kamarádem Medvídkem Pú a společně nám přečetli jeho dobrodružství při hledání medu. Ještě jednou děkujeme za návštěvu. Nezapomněli jsme zkontrolovat náš třídní strom a udělat další fotografii pro porovnání změn počasí.

V úterý jsme se spolu se třídou Medvíďat a s dětmi z kamenné školky účastnili vypouštění bažantů do volné přírody. Děti si mohly zvířata prohlédnout v kleci a následně sledovat, jak rychle odletí na vytouženou svobodu. A aby jejich start u nás pod školkou byl bezproblémový, děti jim do začátku nasypaly po okolí zrníčka a zobání.

Ve středu opět proběhlo bruslení ve Velkých Popovicích a ostatní děti se spolu s paní učitelkami vydaly na dlouhou vycházku přes nedaleký les. Cesta byla pro všechny nová a děti s motivací “ hledáme Budulínka“ krásně celou dobu šly. Po cestě jsme hledali pohádkové stopy, říkali si pohádkové příběhy. Říkali jsme si i Werichově pohádce „Až opadá listí z dubu“.

Také jsme se bavili o tom, jak se má člověk zachovat, když se v lese něco stane nebo když se v lese někdo ztratí.

Celý týden sledujeme, jak pomalými krůčky přichází jaro, postupně si svlékáme teplé oblečení, užíváme si více zahrady a těšíme se na další dny.

Krásný víkend

Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko