Rodiče vítáni

Týden 28.11.-2.12. 2022

Právě uplynul týden s tématem „Digitalizace technologií – Dobrý sluha, ale zlý pán!“.

Lesní školka digitálními technologie nedisponuje, tak jsme alespoň jako ukázky využili vzdělávacích počítačů pro děti. Děti si měly možnost zahrát hry, učit se písmenkům, hrát hry na pamět a třeba poznávat i anglická slovíčka. Pouštěli jsme si pohádku z mobilního telefonu a také vyhledávali různá témata přes vyhledávače. Děti stejně nejvíce baví telefonovat klasickým telefonním sluchátkem.

V průběhu celého týdne děti nacvičovaly vánoční besídku, která se nám kvapem blíží. Termín je čtvrtek 15.12. v 15:30 v LMŠ. Nacvičujeme nejen ve třídě, ale také na procházce na Sulickou náves, kde se v sobotu 26.11. již objevili čerti, ale především se rozsvítil stromek a vystavil krásný Betlém. I my ve třídě máme malinký Betlém, můžete se na něj přijít podívat.

S dětmi jsme probírali, že dříve se na dlouhé vzdálenosti dalo komunikovat pouze skrze psaní dopisů nebo pohlednic, a že tato forma komunikace je dnes méně častá. A tak jsme se ve školce rozhodli, že vyrazíme příští týden do Kamenice na poštu. Děti vytvoří vánoční přáníčka, která v týdnu pošleme. Zkoušeli jsme techniku kreslení rudkou a klovatinou a také kreslení kávou a temperou, nejlépe ale asi vypadá voskovka přetřená vodovkami. Přáníčka jsme také předaly do Domova seniorů v Pyšelích.

Na závěr týdne se za námi do školky přišla podívat paní Kolouchová, která s dětmi zdobila vánoční perníčky polevou a poté sypáním. Děti byly nadšené.

Ještě jednou nám dovolte poděkovat babičce Adrianky z Medvíďat, že ubytovala přes zimu naše dvě korely.

Těšíme na příští Mikulášský týden.

Krásné dny, Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko