Rodiče vítáni

Týden 29.4. – 3.5. 2024 „Filipojakubská noc“

V pondělí jsme se všichni přivítali v kostýmech nejen čarodějnických, ale i v převleku smrtky. Převládaly klobouky, sukně a paní učitelka Meliska z Medvíďat děti dozdobila malováním. Povídali jsme si o původu pálení čarodějnic a o státním svátku 1. května. Ráno proběhla čarodějnická rozcvička, kvíz a také úkoly – hod pavoukem na cíl. Všem dětem se moc dařilo.

V úterý nám děti vyprávěly, kam se chystají na pálení čarodějnic a co so dají dobrého a v jakém půjdou kostýmu. Některé děti odjely na plavání a tak si zbylé děti opět mohly hrát na čarodějnický rej. Naučili jsme se i nová zaříkadla a kouzla.

Např.:

Láry, fáry, kouzlo ven,

ať je dneska krásný den.

Mraky pryč, vítr spát,

ať sluníčko může hřát.

S dětmi jsme zkoušeli kouzelnické malování oběma rukama. Byla to legrace a výsledek pak uvidíte v portfoliu.

Po svátečním dnu jsme si na zahradě postavili hmyzí domeček ze šišek, chroští a kůry. Dětem se moc povedl. Uvařili jsme si speciální lektvar a jelikož ho bylo třeba uležet, vyrazili jsme na vycházku na sulickou náves a pak okolo rybníka a koníků zpět do školky.

V pátek nás čekal výlet do liduprázdné obory Březka, kam jsme s dětmi a se třídou Ježečků došli pěšky. V oboře nás čekal pan lesník a opět nás provedl nádherným lesem. Tento výlet patří k našim nejoblíbenějším, je to krásná procházka plná poučení. Určitě Vám budou děti vyprávět.

Krásné dny.

Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko