Rodiče vítáni

Týden 29.5.-2.6.2023 „Jsme stejní a přeci jiní“

Uplynulý týden jsme se od pondělí těšili na výlet do pražské ZOO. A než jsme se dočkali, hráli jsme závodivé hry, stavěli konstrukce z kostek i přírodnin, skládali mandaly, věnovali jsme se grafomotorice, nesmělo chybět povídání o lidech, kulturách, cizích zemích a zvycích s tím, ze všude jsou děti, které si stejně hrají, stejně se smějí, ale také, že některé děti potřebují pomoc.

Na jedné z vycházek jsme se prošli bosí potůčkem a hledali vše živé v tekoucí vodě. Velkou novinkou bylo zavěšení slackline mezi stromy. Děti přešli přes slackline několikrát tam a zpět, zkoušeli houpání, seskoky a chůzi provazochodce.

Konečně prisla středa a my vyrazili na výlet. Cesta byla bez problémů, po vstupu jsme zahájili svačinkou, aby jsme měli dostatek síly na pavilony a zvířata všech velikostí a barev. Holčičkám se nejvíce líbily plameňáci a kluci byli unešeni z krokodýlů. Radost všem udělali lachtani a samozřejmě tygři. Počasí nám přálo a tak jsme si po obědě mohli dát zmrzlinku. K autobusu jsme se vraceli okolo ledních medvědů a dětského brouzdaliště, kde jsme se na chvíli zastavili a osvěžili.

Další dny jsme si o ZOO povídali a vraceli se ke společným zážitkům.

Na Den dětí jsme si užili legraci v bazénku, s malováním na obličej, na hřišti a také při plnění úkolů Se Sokolem do života. V pátek v podvečer jsme se s některými potkali ještě na Fotbalovém turnaji tatínků. Kde nejenže hráli tatínci z LMŠ, ale také měli vystoupení naše malé „cheerky“. Vystoupení jsme dopoledne zkoušeli i s ostatními dětmi, Maruška byla trenérkou a užili jsme si velkou zábavu.

Těšíme se na příští týden.

Krásné dny, vaše LMŠ.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko