Rodiče vítáni

Týden 30.10.-3.11.2023 „Předvečer všech svatých“

Říjnovo-listopadový týden jsme zahájili návštěvou u Koudelků, kde si děti mohly ozdobit perníčky. Ještě jednou děkujeme za milé přivítání a napečení perníčků pro obě třídy LMŠ. Hned v úterý jsme od rána řádili v maskách, děti vítal duch s lucerničkou a po svačince si mohly ochutnat své ozdobené perníčky. Děkujeme všem ostatním za drobné občerstvení pro děti. Pak jsme šli v maskách zkontrolovat náš projekt Strom. Musíme konstatovat, že naše bříza Bětuna (latinsk betula pendula) už má z poloviny žluté listí.

První listopadový den jsme se společně se třídou Medvíďat vydali na dlouhou vycházku na křižovatku do Nechánic, kde je od jara pod třešní krásná nová lavička ze školního projektu žáka 8. třídy ze ZŠ Sulice. Běžte se tam také podívat. Děti dostaly velkou pochvalu za velký počet kroků, které zvládly na výbornou. Také jsme tento den v LMŠ oslavili jedny narozeniny. I ve čtvrtek měla další liščí holčička slavnostní den.

Během řízených činností jsem z tradináře dětem četli o Halloweenu, o našich Dušičkách a tradicích, hráli jsme na klavír, věnovali se grafomotorickým listům a v neposlední řadě výtvarné výchově, různým technikám a ručním pracem. Každodenní rozcvičky byly s obručemi, na pařezech, opičí dráhy, říkadla a rozpočítavadla. Děti také hrály na schovávanou, na rodinu a na školu. Na konci týdne dokonce přibyli do her piráti. S předškoláky se věnuje isophi – předškolní diagnostice.

Jinak děkujeme všem za přinesené a vypracované domácí úkoly – stromy z různých materiálů – které nám zdobí naši terasu v LMŠ.

Krásné dny přeje LMŠ.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko