Rodiče vítáni

Týden 4.12.-8.12. 2023 „Svatý Mikuláš a jeho kamarádi“

V pondělí nás ve škole přivítal první velký mráz, a tak jsme se pro jistotu schovali ve třídě Ježečků. Společně jsme malovali adventní věnce, vystřihovali čerty a zažili atmosféru v kamenné třídě. Pak jsme si venku všichni zazpívali koledy a zabobovali si. Už se proslýchalo, že druhý den k nám zavítá Mikuláš se svou družinou – několika čerty a anděly. S dětmi jsme si připravili básničku a písničku! Které hrdě před všemi krásně přednesly. Mikulášská návštěva byla milá, ale některé děti se trošinečku bály. Protože máme ve třídě prima děti, tak se Mikuláš na nás usmíval a děti obdaroval. Nechal nám ve třídě dopis, kde děti pochválil, ale také jim připomněl pár nedostatků a pravidel. Ještě ten den jsme se šli podívat na naši břízu Bětunu, která ještě má pár žlutých lístečků, ale mráz a zima ji také sluší.Uprostřed týdne jsem vyrazili na Sulickou náves, na krásný Betlém. Děti se dozvěděly něco z historie, pohrály si mezi kulisami a hlavně si užívaly sníh.Ve čtvrtek jsme se doslova naladili na Vánoce koncertem na violoncello a housle s názvem „Putování za Vánoční hvězdou“ – staročeské Vánoce, slyšeli jsme nejznámější vánoční koledy a ukázky z Rybovy mše i Chtíc. Dětem se hra na housle a violoncello moc líbila, pozorně jí poslouchaly a známé koledy společně zazpívaly.

V průběhu týdne jsme dělali pokus s malováním kytičky „barborky“, společně jsme vybarvovali a nalepovali vousy Mikuláši, malovali čerta a vystřihovali čerta. Ale nejlepší zábava nás čekala vždy venku na kopci, kde jsme skoro každý den využívali ježdění na bobech a lopatě.

A tak, jak už se blíží Vánoční čas, společně nacvičujeme na naší vánoční besídku, na kterou jste všichni srdečně zváni. Konat se bude v úterý 19.12. v 15:30.

Krásný víkend, vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko