Rodiče vítáni

Týden 4.3. – 8.3. 2024 „Bylo, nebylo…“

Tento týden jsme s dětmi zkoumali, hledali, pozorovali, porovnávali a bádali.

Týden jsme zahájili přírodní výstavou „Otesánků“. S dětmi jsme z přírodnin vyráběli známou postavičku z pohádky. Třeba jste na kraji lesa na ně narazili. Jednoho Otesánka jsme si přinesli do školy, sedí nám před vchodem.

K pohádkám jsme se vrátili pomocí hracích karet, kde se karty musí najít a ještě se k nim vypráví celý pohádkový příběh. Děti to zvládly na jedničku. Pokračovali jsme v písničce Pohádkový les a také jsme si s dětmi říkali básničku Polámal se mraveneček.

Největší nález v lese byla čelist divokého prasete a jedna dlouhá kost, sněženky a choroše. Na místo nálezu jsme se s dětmi vraceli i druhý den. Samozřejmě jsme cestou pozdravili naší břízu Bětunu.

S předškoláky se pomalu chystáme na zápis, děti znají jméno, kde bydlí, procvičujeme barvy a tvary, grafomotoriku, počítání a také básničky. Všechny děti vyráběly knížku, záložku, travnaté vlasáče a také motýlky, které dostaly maminky k MDŽ. Ostatní a další výrobky budou na našem 3. Velikonočním jarmarku. V plánu jsme také měli tvoření z keramiky, ale bohužel ranní mrazíky nám to nedovolily, a tak keramiku uděláme jindy.

V úterý jsme s dětmi zahájili předplavecký výcvik v Benešově. A ve středu byly děti na další lekci bruslení ve Velkých Popovicích.

Nechte si od dětí ukázat naše nové ranní přivítání!

Krásný víkend, Vaše LMŠ.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko