Rodiče vítáni

Týden 5.2.-9.2. 2024 „Raketou na Mars“

Další týden je za námi a myslíme si, že byl opět plný nových poznatků, zážitků a krásných společných chvil.

Na začátku týdne jsme s velkým očekáváním přivítali dva africké tanečníky, hudebníky a vypravěče, kteří nás přenesli z deštivé Hlubočinky do dalekého horkého Konga. Dětem se program moc líbil. Takže, pokud Vám děti vyprávěly o Paulovi a Alfredovi, doma bubnují a tancují a místo „ahoj“ říkají „džambo“, tak jsou inspirováni právě tímto programem.

Další den děti velmi zaujal model naší sluneční soustavy, o každé planetce jsme si vyprávěli poutavé příběhy a tu a tam se v meziplanetárním prostoru objevila raketa, satelit a někdy mimozemská loď.Trénovali jsme start rakety, s odpočítáváním, zážehem a startem. Samozřejmě jsme raketu i několikrát opravovali. Myslím, že vesmírné programy budou mít hodně nadšenců v dalších letech.

Mezi kapkami deště jsme se v průběhu dnů podívali a zkontrolovali náš vybraný strom k celoročnímu pozorování „břízu Bětunu“, také jsme kontrolovali les a okolí MŠ. Povídali jsme si o bezpečnosti v lese dle počasí a ročního období. Nezapomněli jsme si popovídat o nedaleké hvězdárně a také jsme došli ke keramickým ozdobám na plotě, kde děti hledaly měsíc a slunce.

V průběhu týdne jsme zvládli připravit nový ranní rituál – přivítání, také jsme procvičovali básničku s pohybem Naše Země a v pátek jsme s doprovodem na klavír zpívali písničku pana Jurkoviče Let balónem. Kreslili jsme rakety, mimozemšťany a také daleké galaxie.

Děti nám dělaly celý týden radost! Přejeme všem hodně zdraví v tomto období chřipek a těšíme se na masopustní týden společně s Hravým lyžováním.

Krásné dny, Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko