Rodiče vítáni

Týden 5.6.-9.6. 2023 „Cesta kolem světa za 14 dní“

V uplynulém týdnu jsme cestovali nejen prstem po mapě a globusu, ale také autobusem. Děti se dozvěděly základy o naší planetě, o kontinentech a o životě u nás a ve světě.

Navíc celý týden probíhala školička In-line bruslení, kterého se zúčastnila Maruška, Nikolka a z Medvíďat Róza. Holčičky byly spokojené a páteční závod a jízdu zručnosti zvládly na výbornou.

Děti nám vyprávěly, kam pojedou na dovolenou a také to uměly ukázat na mapě. Říkali jsme si, že někdo pojede autem či autobusem a někdo dokonce poletí letadlem.

Paní učitelka Mirka nám představila Ukrajinu, ukrajinský kroj a také nám prozradila, která slovíčka máme stejná či podobná. Předškoláky zajímalo, jaké mají na Ukrajině písmo a jak se píší některá slova.

V týdnu jsme se chystali i na Zahradní slavnost, opakovali jsme naše vystoupení a říkali jsme si, co nás na slavnosti příští týden čeká.

V polovině týdne nás čekal velký výlet k babičce Adrianky do Radějovic Olešky. Cesta autobusem byla krátká, a tak jsme za chvíli byli na místě. Přivítala nás maminka a babička Adrianky, a také pejsci, kočičky, slepičky a papoušci. Děti si hrály a hladily zvířátka, běhaly po domě, daly si svačinku a krásné dopoledne nám velmi rychle uteklo.

Ve čtvrtek k nám přišla paní doktorka Bubová, která si s dětmi moc hezky povídala o medicíně, lékařích a první pomoci. Paní doktorka přinesla několik plyšových pacientů, kterým byla aplikována injekce, náplast či obvaz. Dětem se dopoledne velmi líbilo a ještě na vycházce si o všem povídaly.

V pátek jsme si ve školce hráli, jezdili na odrážedlech, cvičili s obručí a švihadlem, dělali zahradnické práce, ochutnávali první jahůdky, salát a ředkvičky a v neposlední řadě opakovali počítání a některá písmenka. Velkou radost dětem dělají modely zvířatek z celého světa, která nám připomínají výlet do ZOO.

Krásný víkend přeje LMŠ.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko