Rodiče vítáni

Týden 9.10. – 13.10. 2023 „Zamykání lesa“

Uplynulý týden jsme s tématem, nám velice blízkým, pokračovali a užívali si slunečních dnů. Kromě krásné koláže, lepení papírků a lístečků, jsme se věnovali rozhovorům nad knížkami, tvorbě malého lesa z přírodnin a zvířátek, výrobě zvířátek z kaštanů, kreslení obličejů ořechům, cvičení celého těla, cvičení s hudbou, dramatizaci básničky o liščatech a dalším skvělým aktivitám.

Na každodenních vycházkách jsme pozorovali a pozorujeme měnící se okolí, dozrávající ořechy, žloutnoucí břízu Bětunu. Mile nás vždy překvapí neočekávaný nález kobylky, skákající žáby, hrajících si zajíců a třeba i housenky drvopleně obecného.

S dětmi jsme poprvé v tomto školním roce došli ke krmelci a také objevili tajný vchod do lesa. Děti se nebály a hned chtěly nový objev prozkoumat. Překvapilo nás, že kousek od vstupu do lesa je udělaná stříška s folie, kterou si tam někdo přichystal asi na pozorování zvěře.

Celý týden děti provázely námětové hry na rodinu, školu a záchranáře. Nedílnou součástí jsou stále hry na pískovišti a řádění na herních prvcích na zahradě MŠ.

V tomto týdnu jsme také zahájili středeční bruslení předškoláků ve Velkých Popovicích. A nesmíme zapomenout, že děti se ve čtvrtek fotografovaly s podzimní tématikou. Všem to moc slušelo a těšíme se na krásné fotky.

Krásné dny

Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko