Rodiče vítáni

Týden od 15.1. do 19.1. 2024 „Ve zdravém těle zdravý duch“

Tento týden s krásným tématem jsme se hodně věnovali našemu tělu, zdaví, potravinám a pohybu. Seznámili jsme děti s anatomií lidského těla a s důležitými orgány. Mezi hlavní podtéma patřili rozhovory, co bychom měli dělat pro naše zdraví, pro dostatek síly a každodenní energie. Proto jsme si vyrobili nákresy postav, do kterých jsme hravou formou umístili především srdíčko, kosti, střeva, ale také žaludek a játra. Výstavu můžete vidět u nás ve třídě.
V úterý jsme oslavili Fanouškovi narozeniny, pro děti si připravil malé dárečky. Další den si děti měly možnost vyrobit ovocný špíz. Děkujeme všem rodičům, kteří přinesli ovoce z domova. Děti si vše krájely a pak napichovaly na špejle. Nejdůležitější na konec – všechno, co se vyrobilo, se musí sníst 😁.
Také jsme mluvili o prevenci, a co dělat v přípravě úrazu, na jaké číslo zatelefonovat a , jak správně se záchranáři mluvit. Dále jsme foukali z barevných kapek „bacily“, kteří mohou žít na špinavých rukách a neumýtých potravinách.
Denně jsme absolvovali vycházky po okolí školky. Byli jsme se podívat na náš třídní strom Bětunu a zkontrolovat louku pod hřištěm, která byla celá rozrytá od divokých prasat.
Už se těšíme na další týden, který proběhne ve znamení Zimních olympijských her.
Krásný víkend, vaše LMŠ.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko