Rodiče vítáni

Týden od 8. – 12. 4. 2024 Petrklíč, zima už je pryč

Podtéma: domácí a hospodářská zvířata, jejich mláďata a užitek

Celý týden, kromě středy, si děti užívaly teplé a slunné počasí. Většinu dne jsme trávili na zahradě, v lese, na procházkách, na hřišti, prostě v přírodě, kde to mají děti nejraději.

Povídali jsme si o domacích zvířátkách, podle obrázků určovali, kde bydlí, zpívali, tancovali, recitovali, hráli pohybové hry, poznávali pohádky se zvířecím hrdinou podle začátku, hrabali listí na zahradě, stavěli domečky pro zvířecí skřítky v lese, vytvářeli koláž z obrázků zvířat, které děti měly přinést za DÚ (respektive rodiče, moc Vám děkujeme! :-)), pozorovali zajíce, který žije u nás pod karavanem a hlavně jsme KAŽDÝ DEN CHODILI POZOROVAT, nejprve vajíčka a potom VYLÍHLÁ KUŘÁTKA. Vždy jsme si s dětmi řekli hodně nových informací, třeba jak se pozná, že ve vajíčku je kuřátko…největší radost ale děti měly, KDYŽ SE KUŘÁTKA VYLÍHLA A ONY SI JE MOHLY POCHOVAT A POHLADIT. Našli se i tací, kteří se trochu báli a jedno kuřátko se dokonce na jednu holčičku vykakalo na tepláky, to byla legrace. Když jsme se dětí ptali, jestli takhle naživo viděli kuřátka, většina říkala, že ne. Také jsme si zahráli ve třídě na klecový chov slepic – všechny děti se prostě namačkaly pod jeden stůl a popisovaly svoje pocity. Hned jsme využili klavír ve třídě a zahráli si PH ,,Na kočku a na myš“.

Děti moc rády zpívají – tento týden jsme se učili některé nové písničky – ,,Slepičko má, ty jsi hodná, já ti dám zrníčko, ty mi dáš vajíčko, ty jsi hodná“ a „Zajíčku v lesíčku, copak děláš, běhávám, skákávám, tuhle mě máš“ a ,,Když jsem já sloužil to první léto…“ a hráli PH ,,Pásla ovečky, Na zajíčka, Na ježka“. Největší radost měly děti (i Medvíďátka) při zpěvu písně s pohybovým vyjádřením ,,KDYŽ JSI ŠŤASTNÝ, TLESKEJ RUKAMA…“ – nechte si ji od dětí zazpívat, schválně, kolik si toho zapamatovaly.

Nesmím zapomenout na náš výlet na Chvalský zámek, kde jsme měli možnost shlédnout výstvavu HELENA ZMATLÍKOVÁ 100 LET. Krásné ilustrace, rozuměj obrázky, já se vrátila do dětství, moje nejoblíbenější kniha byla totiž Děti z Bullerbynu. 🙂 Také jsme si jí den před výletem prohlíželi i četli z knihy další, kt. H. Z. ilustrovala. U každého obrázku jsme se zastavili, děti říkaly, co na něm vidí, co asi představuje. Největší radost ale měly z dílničky a herničky v podzemí a přilehlého hřiště základní školy, kam nás jeden hodný pán pustil. Fotky z celého týdne najdete ve fotogolarii na tomto webu (škoda jen, že se fotky při nahrávání na web rozhází :-)).

Další týden plný her a zábavy je za námi, užijte si krásný víkend a brzy na viděnou, Vendula, Evka a Lištičky

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko