Rodiče vítáni

13.11.-16.11. 2023 Ten umí to a ten zase tohle”

Máme tu nový týden a s ním i nové dvoutýdenní téma „Ten umí to a ten zase tohle“.

Hned na začátek týdne jsme zahájili aktivitami, kterými si děti mohly vyzkoušet různá povolání. Například paní doktorku, která musí ošetřit pacienty (plyšové kamarády) v čekárně. Vyzkoušely si funkci stavitele, stavba zdi z dřevěných kostiček, utahování šroubků, stavba kolejí pro vláček. Děti navrhovaly šaty pro maminky a kravaty pro tatínky. Dětí jsme se ptali, co vědí o Vašem povolání, a jaké povolání by chtěly jednou vykonávat.
V rámci laskavého měsíce listopad jsme plnili úkoly na jednotlivé dny. Například děti vytvořily přáníčka, která jsme roznesli po sousedství, abychom někomu zlepšili náladu. V úterý měly děti za úkol pohladit kamaráda, který se jim zdá být smutný, jelikož nikdo z nás nebyl smutný, tak jsme pohlazení rozdali všem. Další den bylo za úkol namalovat obrázek křídou, pro zlepšení dne.
V úterý dopoledne náš čekal výlet k rybníku na Želivci. Jeli jsme autobusem k Lidlu, děti si daly svačinku na hřišti a vyrazili jsme na cestu. Cestou jsme potkali mnoho zvířátek, nejprve jsme viděli nutrie s celou rodinou, jak odpočívají u místního potoka. Později jsme také narazili na ovečky a kravičky. Rybník jsme prozkoumali, jak to jen šlo. Viděli jsme krásné sochy z přírodnin, ty se ale budou brzy měnit. Na advent je vystřídá betlém, na který se jistě pojedeme podívat.
Ve středu dostaly děti za úkol přinést do školky kousek ovoce nebo zeleniny pro lesní zvířátka. Ráno jsme vše nakrájeli, pověděli jsme si, jaká zvířátka v lese žijí, proč je důležité jim přes zimu pomáhat, a také o zaměstnání pana myslivce. Poté už jsme jen nasadili batohy s pitím, dobroty pro zvířátka a vyrazili ke krmelci.
Ve čtvrtek jsme si povídali o tom, proč nejdeme v pátek do školky a vydali jsme na vycházku k lesu. Zde děti přichystaly zvířátkům občerstvení ve formě kaštanů a zahájily průzkum lesa.

To je pro tento týden vše, moc Vám všem děkujeme za nadílku pro zvířátka a přejeme klidný a užitý prodloužený víkend.
Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko