Rodiče vítáni

16.10.-20.10.2023 “Má Vlast”

Tento týden nesl název “Má vlast” a zaměřuje se na následují státní svátek.

Začátkem týdne jsme si klasicky povídali o proběhlém víkendu a zážitcích s nimi spojené.

Většinu týdne jsme strávili na badatelských vycházkách při hledání státních symbolu. U Kapličky jsme objevili náš národní strom a u školky jsme našli velký státní znak. Na vycházce jsme také našli ořešák, který má uvnitř oříšky narůžovělé, což se dětem moc líbilo.  Využili jsme také deštivého počasí k hledání kaluží a skákání v nich.

Jelikož jsme minulý týden z organizačních důvodu nestihli vyrábět z keramiky, tak jsme si to vynahradili tento týden – na výrobky si budete muset ještě chvíli počkat, ale věřím, že budete mile překvapeni. 

Děti si postavily svoji verzi hlavního města Prahy i s železničním mostem, policejní a hasičskou stanicí. Namalovaly si českou vlajku, vybarvily si malý státní znak, u kterého jsme si pověděli, proč vlastně máme bílého lva ve znaku. 

Na závěr týdne jsme oslavovali Den stromů. Děti malovaly podzimní listy stromů a obtiskovaly si je. Tvořili jsme výtvarný projekt na téma “Láska”. A den jsme završili návštěvou našeho třídního stromu břízy a třídního stromu Liščat.

Tento týden jsem si moc užili a už se těšíme na další společné zážitky. Krásný víkend přeje Vaše LMŠ. 😊

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko