Rodiče vítáni

18.9.-22.9.2023 Bezpečně do školky, pěšky do školy

Tak už máme za sebou neskutečné 3 týdny ve školce. Uteklo to jako voda, ale to se děje vždy, když zažíváme každý den nové zážitky a hlavně spoustu legrace. 

Tento týden nesl název Bezpečně do školky, pěšky do školy. Nejprve jsme se seznámili s projektem, do kterého jsme se zapojili s názvem “Pěšky do školy”. Během týdne jsme zapisovali, kdo a jak se dopravoval do školky. 

Hned ze začátku týdne nás čekal výlet do Obory Březka v Křížkovém Kostelci, kam jsme dojeli autobusem. Čas strávený v přírodě je pro nás lesňáčky přirozený a moc si ho užíváme. Pan hajný měl pro děti připravené zajímavé povídaní o životě zvířátek. Ukázal nám, jak to v oboře chodí a vzbuzoval v dětech zájem o průzkum a pozorování. Mezi stromy jsme viděli daňky a divoké králíky. Dozvěděli jsme se, jaké jsou vábničky, a jak se zachovat, když v lese potkáme divočáka. Také teď už víme, jak rostou srncům, jelenům a daňkům parohy. Děti strávily hodinu a půl bádáním po lese a náramně si celý výlet užily.

Ve středu za námi přijeli trenéři ledního hokeje. Hráli jsme různé hry, honičku, štafetu a na závěr si děti mohly vyzkoušet hokejovou výbavu.

Ve čtvrtek jsme si říkali podmínky a pravidla bezpečného chování během dopravních situacích. Děti jezdily na odrážedlech na betonovém hřišti u školky. Zahráli jsme si na dopravní nehodu, kdy děti volaly sanitku, zkoušely se představit celým jménem a popsat, kde se nacházejí. 

Na závěr týdne si pro nás připravili program páni záchranáři. Nejprve nám ukázali sanitku a její vybavení. Poté jsme se přesunuli dovnitř, kde čekal druhý pan záchranář s druhou části programu. Zapojoval děti do modelových situací, ukázal jim a vysvětlil, co mají dělat v případě potřeby. Děti byly velmi šikovné a perfektně spolupracovaly. Na závěr programu si vyrobily svého vlastního záchranáře, který je teď bude všude doprovázet.

Moc jsme si tento týden užili, a už se nemůžeme dočkat, co nás bude čekat v dalším týdnu. 

Teď Vám však přejeme příjemný víkend plný odpočinku a radosti.

Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko