Rodiče vítáni

2.10.-6.10.2023 Zamykám, zamykám les

První říjnový týden je za námi a s ním i další téma týdne, které nesl název Zamykám, zamykám les.

V pondělí jsme se přivítali v novém týdnu a povídali jsme si o zážitcích z prodlouženého víkendu. Děti se učily novou básničku – Zamykám, zamykám les, aby sem nikdo nevlez. Ani kočka, ani pes. Vleze-li sem bába, ať je z ní žába, vleze-li sem dědek, ať je z něj dudek. Vleze-li sem mládenec, ať je z něho mravenec, vleze-li sem panna, ať je z ní srna. Básnička je doprovázena i pohybem pro účinné zaklínadlo. K tomu nám pomohla i výroba kouzelných hůlek, které si děti namalovaly a vyzdobily. Děti zkoumaly a experimentovaly s různými přírodními materiály, pozorovaly listy pod mikroskopem, hledaly broučky zahrabané pod hlínou, anebo si vyrobily krásné podzimní koruny z květin a spadaného listí. Každý den jsme se vydali na průzkum okolí, pozorovali jsme stromy a změny, které se vzhledem k ročnímu období dějí. Zaznamenávali jsme změnu barev a počasí. Nejvíce nás bavilo trávit čas v lese, stavět domečky pro zvířátka, aby se měla kam ukrýt před deštěm, házet šiškami a sbírat květiny pro maminky.

Ve čtvrtek jsme vyrazili na návštěvu k holčičce z Lištiček domů, kde na nás čekali její rodiče. Došli jsme tam samozřejmě pěšky. Už jsme se nemohli dočkat na zábavný program, který si pro nás její maminka připravila. Ukázala nám svoji krásnou zahradu, kterou děti mohly volně prozkoumávat. Děti se zabavily také sběrem šišek, které využily při výrobě svícnu do školky.
Ještě jednou moc děkujeme za možnou návštěvu, zábavu a pohoštění. 

Závěr týdne jsme si tradičně zhodnotili. Co se nám líbilo, podařilo, co nás bavilo, ale i co bychom změnili. Děti namalovaly krásný velký les i se zvířátky a naším třídním stromem. 

A to je zatím vše z našeho týdne plného bádání a zábavy. Teď už Vám chceme popřát krásný víkend. Budeme se na Vás a Vaše děti moc těšit zase v příštím týdnu.

 Vaše LMŠ 

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko