Rodiče vítáni

2.5.-5.5.2023 „U maminky je dobře“

Začalo nám nové téma s názvem „U maminky je dobře“.

Týden byl zkrácený o pondělní, které patřilo odpočinku. Také jsme se konečně dočkali krásného počasí, které nás po dlouhé zimě nabilo energií. Začátek týdne jsme zahájili písničkou Muzikantská rodina, prozpěvovali jsme ji ještě na vycházce. Zde si děti prohlížely a počítaly domy, s různě vybudovanou střechou. Zjistili jsme, že převážná část domů má sedlovou střechu. Přihlášené děti, jako každé úterý, odjely na lekci plavání do Benešova.

V odpoledních hodinách se konala příprava pampeliškového medu, kterého je aktuálně všeho všudy plno.

Další dny se děti věnovaly tvoření z keramiky, kdy jsme využili darů přírody k obtiskování. Už teď se nemůžeme dočkat hotových výtvorů. Po svačině jsme vyrazili do přírody, našli jsme v lese postavený bunkr z klacíků. Děti se k němu hned vydaly, aby ho prozkoumaly. Vzali jsme s sebou do přírody také brožurku „Se Sokolem do života“ a další pomůcky ke cvičení. Brožurka v sobě ukrývá mnoho her a úkolů. Děti si za splněné úkoly mohou nalepit samolepku. Je to zábavná forma cvičení, která děti velice baví a motivuje. K úkolům patřilo také lezení po stromech, což je nyní aktivita, která je oslovila nejvíce.

Konec týdne dětem udělala největší radost volná hra, kdy naplno využily otevřené pískoviště. Dodělávali jsme výrobky z keramiky a dovršily se také přípravy pampeliškového medu.

Velikou novinou také je, že je již zapojené čerpadlo na přísun dešťové vody. Díky Vám rodičům, teď můžeme s klidem na duši čerpat vodu pro naši zahrádku. Ještě jednou moc děkujeme!

Užijte si krásný prodloužený víkend plný slunce. Budeme se Vás a Vaše ratolesti těšit v příštím týdnu.

Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko