Rodiče vítáni

27.11.-1.12.2023 “Digitalizace”

Vážení a milí rodiče, uběhl nám další týden, který nesl název Digitalizace. 

Seznamovali jsme děti s moderními technologiemi. Prohlíželi jsme si zajímavé vzdělávací aplikace a vysvětlili si k čemu slouží. Třeba taková aplikace Star Walk, kde děti mohly sledovat aktuální souhvězdí na obloze i během dne, je velmi zaujala. Také aplikace Anatomie se dětem velmi líbila, tady děti pozorovaly kosti v těle člověka. Mohly kostičkami různé otáčet a prozkoumat je tak z různých úhlů. A mnoho dalších.

Také počasí nám tento týden přálo. Ze sklepa jsme si přinesli hrablo, lopaty a hurá na sněhové dovádění. Děti postavily sněhuláka, vytvořily si skokánek na zahradě, ze kterého jezdily na bobech a lopatách. Takové proběhla sněhová bitva, ve které se děti velmi vyžívaly. Oslavili jsme narozeniny chlapečka z Liščat, který všechny kamarády obdaroval dárkem v podobě malého zvířátka.

Ve čtvrtek nás čekal výlet k hradu Karlštejn, přesněji na výstavu Betlémů. Nejprve jsme se zúčastnili vánoční dílničky, kde si děti vyrobily každý svého andělíčka. Doufáme, že Vám i dětem udělali radost. Poté jsme se vypravili na výstavu. Výstava je velmi rozmanitá a krásná, některé betlémy byly i pohyblivé a výstava zahrnovala i pohyblivou alchymistickou dílnu. 

V pátek za námi přijela paní fotografka na vánoční focení, kde jsme strávili většinu dopoledne. Věřím, že se fotky povedly, protože děti byly skvělé. Snažily se, co nejlépe spolupracovat, i když houpací koník byl veliké lákadlo. 😁

Přejeme Vám krásný sněhový víkend. Budeme se na Vás těšit v následujícím týdnu. 

Vaše LMŠ 

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko