Rodiče vítáni

Bylo, nebylo … 4.3.-8.3.2024

Tento týden jsme pokračovali v tématu, který nesl název Bylo, nebylo…

V rámci jarních příprav jsme na začátku týdne skupinově vyráběli veliký plakát. Přeci jen počasí nám tento týden moc nepřálo, takže jsme se museli ohřát alespoň u namalovaného sluníčka nad rozkvetlou loukou. 

Děti z Liščat si připravily pro Medvíďata divadelní představení. Rozhodly se zahrát pohádku o Červené Karkulce, připravily divadelní sál, včetně uvaděčů, vypravěčů a herců. Museli jsme ze začátku lehce zasahovat do příběhu, jinak by vlk snědl všechny postavy už na začátku včetně myslivce :D.

Celý týden nás doprovázela dopolední inverze, která podtrhávala dobrodružnou atmosféru u našich malých průzkumníků. Vydali jsme se totiž na precizní bádání našeho lesa a objevování nových a zajímavých cest. Našli jsme stopy lesních zvířat a zkoumali trasu kudy zvířátka šla. 

Navštívili jsme také březový háj nedaleko školky, který nabízí plno zábavných aktivit. Nejprve děti dostaly za úkol najít, co nejvíce drobných větviček na jarní výrobu a následně se rozhodly postavit si z popadaných větví nový přístřešek. Přenesli jsme ho akorát tolikrát, že z něj nakonec nic nezbylo, ale to nám nevadí, protože jsme tam jistě nebyli naposledy. 

Na závěr týdne na mezinárodní den žen děti připravovaly dárečky pro své maminky, tetičky a babičky, a tak věříme, ze jste s nimi spojené.

Přejeme Vám nádherný a snad i slunný víkend. S pozdravem, Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko