Rodiče vítáni

Digitální technologie – dobrý sluha, ale zlý pán 28.11.-2.12.2022

Máme tu nový týden a nové téma, které nese název „Digitální technologie – dobrý sluha, ale zlý pán!“.

Začátek týdne jsme zahájili jako vždy výběrem hospodáře na tento týden. Jakožto lesní školka moc digitálních technologií ve třídě nemáme, ale paní učitelka Ivetka nám přinesla ukázat vzdělávací počítače pro děti. Mají mnoho her na učení se písmenek, na zapamatování, a dokonce se děti učily anglická slovíčka.

V průběhu celého týdne děti nacvičovaly vánoční besídku, která se nám kvapem blíží. Děti už se nemohou dočkat až vám vše ukáží a předvedou se, jak jsou šikovní. Nacvičovali jsme nejen ve třídě, ale také jsme to spojili s procházkou na Sulickou náves, kde už stojí Betlém.

S dětmi jsme probírali, že dříve se na dlouhé vzdálenosti dalo komunikovat pouze skrze psaní dopisů nebo pohlednic, a že tato forma komunikace je dnes méně častá. A tak jsme se ve školce rozhodli, že vyrazíme příští týden do Kamenice na poštu. Úkolem proto bylo, vytvořit vánoční přáníčka a také pohlednice. Děti mají za úkol přes víkend s rodiči vymyslet, komu vánoční přáníčko pošlou, aby mu udělali radost. Rodiče proto pořídí poštovní známku a nadepíšou adresu na obálku, v které přáníčko pošleme.

Ve čtvrtek se celá Pampeliška vrhla na zdobení vánočního stromečku u vstupu do školky. Byla to krásná událost a vánoční čas jsme si ještě zpestřili zpíváním koled.

Na závěr týdne se za námi do školky přišla podívat paní Kolouchová, která s dětmi zdobila vánoční perníčky. Každé dítě dostalo 4 perníčky, které si ozdobilo nejprve polevou a poté jedlým sypáním. Děti zdobení velmi bavilo a pořádně nás naladilo do vánoční atmosféry.

Těšíme na příští týden a návštěvu Mikuláše. Celá LMŠ Vám přeje krásný a pohodový víkend.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko