Rodiče vítáni

Má vlast 17. 10. – 21. 10. 2022

Další týden je za námi a my se opět naučili něco nového. Tento týden probíráme téma „Má vlast“, protože příští týden (28. 10.) nás čeká státní svátek Den vzniku samostatného československého státu. Na začátku týdne jsme si ukázali českou vlajku a velký i malý státní znak. Děti si vlajku také namalovaly a máme je hrdě vystavené u nás ve třídě, dokonce tam máme i jednu ukrajinskou vlajku. Učili jsem se, že na české vlajce je bílá barva nahoře jako vajíčko a dole je červená jako cihla, protože kdyby se barvy vyměnily, tak by cihla vajíčko rozmáčkla. U ukrajinské vlajky nám zase paní učitelka Mirka pověděla, že modrá barva představuje nebe, a proto je nahoře a žlutá je pšeničné pole.

Pověděli jsme si, na jaké části je velký státní znak rozdělen. Ukazovali jsme si i na mapě světa, kde se ta naše malá zemička nachází (museli jsem si na to vzít lupu :D) a pak na mapě střední Evropy jsme si řekli, jaké máme sousední státy a jaké mají vlajky. Děti také mluvily o zemích, která s vámi navštívily.

V úterý nás svojí návštěvou poctila jedna maminka ze třídy Liščat, která pochází ze Slovenska. Povídala nám zajímavosti o Slovensku, naučila nás rozcvičku ve slovenštině a pár dalších slovíček, četla dětem pohádku a děti si poté pochutnaly na občerstvení. Další den jsme vyrazili na badatelskou vycházku na podzimní pozorování stromů, byli jsme u sulického rybníku a po cestě zpátky do školky děti sbíraly žaludy a další přírodniny do našeho nově vybudovaného hmatového chodníku.

Celá LMŠ Vám přeje krásný víkend a v pondělí se na Vás budeme opět těšit. 🙂

Melisa Zákorová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko