Rodiče vítáni

Předvečer všech svatých 30.10.-3.11.2023

Tento týden nesl téma „Předvečer všech svatých“.

Týden utekl jako voda, kdo by to byl řekl, že už tu máme listopad. Jednalo se o opravdu nabitý týden.

Ze začátku týdne jsme se jako obvykle seznámili s tématem týdne. Díky jedné skvělé mamince z Lištiček jsme v pondělí vyrazili k ní domů na návštěvu, kde si děti mohly ozdobit halloweenské perníčky. Ještě jednou moc děkujeme! Děti si na perníčcích náramně pochutnaly.

V úterý probíhal Halloweenský karneval. Děti dorazily do školky jako všemožná strašidla – kostlivci, čarodějové, šmoulové, dýně, piráti a další. Objevil se u nás dokonce školkový duch, kterého se Vám možná podařilo zahlédnout. Naháněl sice hrůzu, ale nebojte, děti ho pořádně prohnaly po školní zahradě. Nakonec raději zmizel. Během dopoledne jsme uspořádali strašidelnou překážkovou dráhu. Děti prolézaly pavoučí sítí, létaly na koštěti, a také házely míčkem skrz síť. Na dopolední vycházce jsme pozorovali podzimní, halloweenskou a dušičkovou výzdobu v sousedství. Možná jste nás někdo spatřil, jak se potloukáme po ulicích a koukáme lidem na zahradu. Na vycházce děti ve svých strašidelných kostýmech děsily nebohé kolemjdoucí, kteří měli, co dělat, aby s křikem neutekli. 

Jeden den jsme se také vydali na vycházku přes sulickou náves, kolem úřadu až na rozcestí mezi Sulicemi, Nechánicemi a Kostelcem u Křížků. Byl to dlouhý ale za to krásný výlet, během kterého jsme měli pěkné počasí a děti mohly spatřit i koníčky na pastvě. 

Ke konci týdne jsme upustili z halloweenských oslav a přesunuli jsem se k našemu svátku Dušičky. Pověděli jsme si rozdíl těchto dvou svátků. Vzpomínali jsme na osoby z našeho života, kteří už tu s námi nemohou být a zapálili za ně svíčku. Děti zároveň hledaly podobnosti mezi sebou a svými rodiči, a na demostračním obrázku se seznamovaly s procesem stárnutí.

V pátek jsme se moc těšili na dušičkovou drakiádu, ale vzhledem k deštivém počasí se k naší smůle neuskutečnila. To nám ale nevadí, a o to víc si drakiádu užijeme příští týden.

Teď už ale zasloužený odpočinek pro nás i pro Vás. Budeme se Vás v příštím týdnu moc těšit.

Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko