Rodiče vítáni

Předvečer všech svatých 31.10.-4.11.

V týdnu od 31.10. – 4.11. jsme se zabývali tématem s názvem „Předvečer všech svatých“. Začátek týdne jsme zahájili komunitním kruhem. Povídali jsme si, jak jsme každý strávili víkend, a poté si děti zvolily hospodáře na aktuální týden. V tomto týdnu jsme navíc slavili hned čtvery narozeniny, které musely být řádně oslaveny. A jak je nejlépe narozeniny oslavit než si uspořádat halloweenskou oslavu.

Halloweenská oslava se konala v úterý, volba masek byla opravdu pestrá, stejně tak i donesené občerstvení, na kterém si děti moc pochutnaly. Během oslav jsme se všechny třídy ze školky Pampeliška sešli ve třídě Ježečků a uspořádali si parádní diskotéku. Na závěr oslav jsme si pustili Chaloupku na vršku, aby se děti před obědem zrelaxovaly.

Ve středu jsme vyrazili na badatelskou vycházku, kde jsme hledali podzimní výzdobu v okolí školky. Vyrazili jsme ze školky ještě před svačinou, kterou jsme si dali na hřišti pod školkou. Poté co se děti posilnily, jsme mohli vyrazit na průzkum. K našemu překvapení jsme toho moc neobjevili, a tak jsme si během odpoledního programu museli dýně vyřezat sami.

Čtvrteční den probíhal v duchu „cvičíme se Sokolem“. Každé dítě má vlastní sešit, kde plní různé úkoly dle daného věku. Po splnění úkolu si k němu nalepí samolepku, aby bylo jasné, že úkol splnil. Děti byly ze cvičení nadšené, zdolávaly různé překážky, mapovaly terén a zažívaly dobrodružství.

Poslední školkový den v týdnu byl velmi upršený, v tento den nám počasí opravdu nepřálo. Než se úplně rozpršelo, tak jsme ještě před svačinou vyrazili na ranní rozcvičku na betonové hřiště pod školkou. Po rozcvičce si zde děti daly svačinu a malovaly obrázky křídou. Pak ale přišel opravdu nepříjemný déšť, takže nám nezbývalo nic jiného než se rychle schovat do třídy. Tento den měla narozeniny jedna z paní učitelek, a tak jí děti chtěly namalovat obrázek. Poté jsme si zpívali písničky a hráli na piano.

Další týden nám utekl jako voda a my už se nemůžeme dočkat, co nás čeká příště.

Hezký víkend přeje LMŠ.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko