Rodiče vítáni

Síly přírody 17.4.-21.4.

Tento týden nesl název “Síly přírody”.

Začátek týdne jsme zahájili povídáním o přírodních živlech. Z kartonového papíru jsme měli připravené čtyři základní živly – oheň, vzduch, voda a země. Děti trhaly na kousky barevný krepový papír a dělaly z nich kuličky. Kuličky poté lepily na jednotlivé živly. S dětmi jsme vyráběli sopku, kterou  poté i namalovaly. Vyzkoušeli jsme i pokus s jedlou sodou a octem, dětem se výbuch sopky velmi líbil!

v úterý jako obvykle odjely přihlášené děti do solné jeskyně na Herinku a na lekci plavání do Benešova.

Ve středu jsme vyrazili autobusem na Mandavu. Dali jsme si svačinou pauzu u paní učitelky Ivetky, napili jsme se a vyrazili. Šli jsme na Želivec k rybníku pana Žilíka, který tam měl krásnou jarní výzdobu.

Další den děti připravovaly pomazánku  s pažitkou z naší zahrádky. V odpoledních hodinách se konala brigáda s rodiči, proto děti připravily občerstvení. Namazaly pomazánku na pečivo, nakrájely zeleninu a další dobroty. Rodičům, kteří se zúčastnili naší odpolední brigády chceme ještě jednou moc poděkovat. Stihlo se vše, co bylo v plánu, a že toho nebylo málo! Od trhání plevelu z naší květinové skalky, přemístění dřevěného záhonu, kopání rozvodů na dešťovou vodu a díry na gumové podložky pod houpačkami  až po vykopání více jak metr  hlubokou díru na kolotoč. 

Ještě jednou moc děkujeme za Vaši pomoc a obětované odpoledne.

Budeme se na Vás těšit v příštím týdnu. Užívejte krásně slunný víkend, Vaše LMŠ.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko