Rodiče vítáni

Týden 10.4.-14.4. 2023 „Síly přírody“

Po Velikonočních prázdninách jsme zahájili vzděláváni v MŠ novým dvoutýdenním témem o přírodních živlech.
V úterý, jako obvykle, přihlášené děti odjely do solné jeskyně na Herinku a na lekci plavání do Benešova. Se zbývajícími dětmi
jsme si povídali, kolik dobrůtek si děti vykoledovaly a jak prožily sváteční dny. Poté jsme se pustili do našeho nového tématu. Prohlížení tématických obrázků z knížek nám v tom na úvod moc pomohlo.

Ve středu přihlášené děti odjely na poslední lekci bruslení do Velkých Popovic. S dětmi ve školce jsme se vypravili hledat živly v přírodě. Paní učitelky dětem ukázaly, jak lehko ze sirky může vzplanut oheň na louce, když tráva bude suchá, a jak s pomocí dalšího živlu, vody, ten oheň uhasit. Celý pokus jsme dělali v doprovodu hasičské dobrovolnice. Řekli jsme si, že všechny živly jsou důležité, a jsou propojeny mezi sebou. Poté jsme pokračovali v naší vycházce, kde jsme pozorovali, jak květou stromy, a jaký život je v rybníku na začátku jara. Po obědě naši předškoláci byli podruhé na Školičce nanečisto v Sulicích.

Ve čtvrtek k nám přišla paní Kaloušová, maminka Adélky, aby společně s dětmi vyrobila živlový plakát – lepení a vyrábění sopky, zvířátek, vody a obláčků.

V pátek jsme díky deštivému počasí mohli celý den pozorovat další živel – vodu. Řekli jsme si, díky čemu lidé mohou předpovídat počasí a jak to vlastně vše probíhá. A aby jsme si také mohli vyzkoušet roli meteorologů, nastražili jsme venku srážkoměr. Teď i vy máte možnost se podívat, kolik nám napršelo během dne.

Těšíme se na další týden plný nových zážitků.

Budeme se na Vás těšit na brigádě, která proběhne ve čtvrtek 20.4. od 15:00, kde budeme připravovat vše potřebné pro instalaci rozvodu „dešťovky“ v zahradě naší školky.

Krásný víkend. S pozdravem LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko