Rodiče vítáni

Týden 13.3.-17.3. 2023 „Voda, voděnka“

Tento týden jsme s dětmi zahájili nové dvoutýdenní téma „Voda, voděnka“, kde jsme se celý týden věnovali vodě.
V pondělí jsme začali s koloběhem vody, řekli jsme si, co to je, a následně jsme si ukázali jak vše funguje formou pokusu, který pozorujeme každý den.

V úterý přihlášené děti odjeli na první lekci plavání a do solné jeskyně, se zbytkem jsme probírali skupenství vody, a děti už vědí, že voda může existovat ve třech skupenstvích – pevném, kapalném a plynném: jako led, kapalná voda a vodní pára…a aby se to lépe zapamatovalo, vše jsme probrali s pomocí pokusů.

Ve středu přihlášené děti odjeli na bruslení, se zbývajícími jsme vyrazili na badatelsku vycházku k potoku. Cestou jsme sbírali přírodniny, malé větvě, šišky, mech.

Ve čtvrtek jsme vyrobili rybičky z papíru, poté jsme je nalepili do „rybníku“, který jsme si připravili den předem. A jak přes noc napadlo trochu sněhu, vyrazili jsme na vedlejší louku, kde děti vyválely obrovské koule sněhu.

V pátek jsme pokračovali s vyráběním na jarmark. Vyráběli jsme voňavá mýdla, a dávali je do krásných formiček. Poté jsme vyrazili na procházku okolím školky.

Těšíme se na další týden plný nových zážitků.
Krásný víkend, s pozdravem LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko