Rodiče vítáni

Týden 19.2.-23.2. 2024 „Masopustní veselí“

Uplynul nám další týden a tím jsme ukončili téma Masopustní veselí. Zároveň proběhly jarní prázdniny. Věříme, že jste si je užili, i když počasí zrovna nepřálo.

V LMŠ jsme se pustili do jarních příprav, protože zima už je dlouhá a my se všichni těšíme na sluníčko. Byli jsme zkontrolovat třídní stromečky, jak se změnili po zimě, a co je na nich nového. Dny jsme trávili opět v přírodě. Zjistili jsme, že už vyrašily kočičky na stromech. Děti je s chutí sbíraly, abychom si vyzdobili třídu. Děti se také daly do sběru lískových jehněd, z kterých si chceme uvařit ozdravný čaj a do sběru podbělu, z kterého si uvaříme sirup také zdraví prospěšný. Děti si také vytvořily krásné maškarní masky, které jste jistě již viděli. Dlouhou páteční vycházku jsme zasvětili nadcházejícímu tématu – pohádkám. Byli jsme hledat vodníka a čarodějnici v okolí školky. Děti byly statečné, nebály se a s písničkou jsme se vraceli do školky, neb žádné pohádkové bytosti v okolí nejsou a není se čeho bát.

Během celého týdne jsme vytvářeli jarní výzdobu třídy, sbírali v okolí první známky jara a pozorovali s lupou či bez, s jakými změnami se příroda aktuálně potýká, a jak se nám mění počasí. Déšť nás nepřekvapil a tak jsme si hráli a pracovali u nás na terase.

Krásný víkend

Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko