Rodiče vítáni

Týden 2.4.-5.4. 2024 „Petrklíč, zima už je pryč“

Povelikonoční týden utekl jako voda. Děti přišly po svátcích do školky spokojené a plné nových zážitků z hodování, z návštěv a také z probouzející se přírody.

Týden jsme zahájily rozhovory o Velikonocích. I přesto, že bylo větrno, jsme se vydali hledat jarní kytičky. Nejprve jsme si o jarních květech něco řekli a pak si je i namalovali. Je pravda, že ne vždy byl petrklíč žlutý a stonek zelený, o to rozmanitější máme nástěnku. Na louce jsme objevili a děti poznají rozrazil, podběl, pampelišku, ale také kopřivu, hluchavku a sedmikrásku. V průběhu týdne jsme pár květin zařadili i do našeho školního herbáře. Ale především každý den pozorujeme nového nájemníka – zajíce – který se nám ubytoval pod karavanem. Možná ho teď budete potkávat.

Ve středu jsme se rozhodli pro akci Ukliďme Českona s dětmi jsme hledali po okolí pohozene odpady. Pytel se nám podařilo naplnit téměř celý, což je sice úspěch, ale primárně je smutné, co vše se v lese objeví (boty, motor, plast, kapesniky apod.).

Ve čtvrtek nás čekalo focení. Děti si mezitím, než na ně přišla řada, pohráli na hřišti. Počasí nám vcelku přálo a tak budou mít děti krásné fotky venku. Ráno jsme si pohráli s háčkovanými kytičkami – děti opakovaly barvy, počty, kytičky přemisťovaly a hledaly.

V pátek jsme se vrátili k herbáři, opakovali jarní básničky, písničky a hudebně pohybové motivy. Sázeli jsme nová semínka do hlínou dosypaných vyvýšených záhonků a konečně jsme dětem „vytáhly“ odrážedla, motorky a kočárky.

Těšíme se na příští týden, kdy nás čeká výlet, líhnutí kuřátek, kontrola zraku a především nás čekají krásné dny plné her a dětského smíchu.

Krásný víkend

Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko