Rodiče vítáni

Týden 20.11.- 24.11. 2023 „Ten umí to a ten zas tohle“.

Druhý týden zaměřený především na povolání, na porovnávání zaměstnání teď a dříve, byl pro děti velice zajímavý. V pondělí, v rámci canisterapie, nás navštívila paní, která děti seznámila s dalším povoláním a to se cvičením psů. Dětem se moc líbily poslušní pejskové, třeba Méďa, který si na povel dětí sedl a dal všem pac. Dále jsme měli možnost pozorovat pana skláře, který nás seznamoval se svým povoláním. Pověděl nám, jak se sklo vyrábí, o jeho historii, a co z něj dá udělat. Děti měly možnost vyrobit si svůj vlastní výrobek ze skla – vyfouknout skleněnou ozdobu, respektive píšťalku.
Na konci týdne jsme se seznámili s dalším povoláním – zemědělec. Dědeček od Tadeáška nás seznámil a ukázal stroje, se kterými pracuje. Děti měly možnost si sednout do traktorů, a vyzkoušet různá tlačítka, ale největší úspěch měl klakson.
Denně jsme absolvovali různé vycházky okolím školky, byli jsme se podívat i na náš třídní strom. S pomocí fotek z předchozích týdnů jsme mohli porovnat změny na stromě s blížící se zimou. Byli jsme také zkontrolovat krmelec v lese, a doplnit zásoby mrkve pro zvířátka.
Největší radost měly děti z prvních vloček, když ráno ve školce mohly malovat sluníčko a různé příšerky. Takové počasí nám připomíná, že už se blíží předvánoční čas, a tradice spojené s ním.

Krásný víkend, vaše LMŠ.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko