Rodiče vítáni

Týden 21.11.-25.11. 2022

Uplynulý týden jsme pokračovali v tématu “ Ten umí tohle a ten zase tohle“.

Zahráli jsme si na různá povolání, řekli jsme si, co dělají lidé různých profesí a také, že všechna povolání jsou důležitá. Namalovali jsme si pastelkami, čím chci být, až vyrostu. I přes sychravé počasí, jsme si denně užívali procházky a usínající přírodu kolem nás.
Také jsme se připravovali na první adventní neděli, vyráběli jsme adventní věnce a ozdoby. Ve čtvrtek k nám přišla paní Koudelková s výborným receptem na perníčky. Pečení a zdobení perničků si děti moc užili. V pátek si děti mohly hotové výrobky odnést domů na ochutnávku a pro inspiraci. Rovněž jsme ozdobili a rozsvítili náš vánoční stromeček ve třídě. Byli jsme se podívat na návsi, na stromeček a betlém. Procvičili jsme si básničky a písničky na chystanou vánoční besídku, na kterou se dětí moc těší.
V sobotu probíhalo setkání na návsi v Sulicích, kde jsme spolu s dětmi zazpívali koledy a řekli básničky. Navštívil nás a následně rozsvítil stromeček Mikuláš s andělem, kteří přijeli na kočáru. Nechyběli ani čerti, kteří hledali zlobivé děti. My máme ve školce jenom ty hodné. Kdo chtěl a nebál se, mohl říci básničku pro Mikuláše a od anděla dostat sladkou odměnu.
Už se těšíme na další týden plný nových věcí a zážitků.

Krásnou první adventní neděli přeje LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko