Rodiče vítáni

Týden 22.5.-26.5. 2023

Už máme za sebou další a poslední týden s tématem „Kde domov můj „. Ve kterém jsme se věnovali hlavně naší vlasti.

V pondělí nás čekalo „Sportovní dopoledne“ s paní Lisou a její maminkou. Dopoledne jsme si opravdu užili, děti se opakovaně vracely na stanoviště, aby mohly znovu a znovu projít všechno, co paní měly připravené. Byl to skvělý zážitek!

V úterý s pomocí robotické včelky se děti dozvěděly o důležitých místech a osobnostech naší země. Dozvěděly se, podle čeho nevidomí rozlišují hodnotu mincí, a že nejvyšší bankovka je 5000 Kč.

Ve středu ráno v 8 hodin jsme společně s Veverkami vyrazili na celodenní výlet do stájí Nechánice.
U vrátek na nás už čekala majitelka Karolína se svojí kolegyní, které měly pro děti na stole připravený sladký meloun. Během chvíle se po něm jen zaprášilo😁
Během zákusků nás zvědavě pozorovaly dvě lamy alpaky s pštrošicí Toničkou. Po zákusku následoval program prohlídky. První stanoviště bylo u králíků „beránků “ Sněhurky a Berušky, také tam byl králík belgický (obr) Ferda a morčátko Pepina. Vedle pobíhali 14 týdenní bílí králíčci, kteří se dětem nejvíc líbili. Jednoho paní majitelka chytila, aby si ho děti mohly pohladit. Vedle pobíhala hbitá veverka, o které jsme se taky dozvěděli něco nového. Poté děti dostaly různé kartáče a všechny si mohly vyčesat oslíky Rica a Huga, malé koníky Harryho a Ankie, a také kozičky Jitku a Věrku, prasátko i dvě černé ovečky Mařenku a Jeníčka. A mnoho velkých koní.
Cestu tam a zpátky většina dětí zvládla pěšky, jen ty nejmenší děti se do školky vracely MHD.

V pátek k nám přišla paní s exotickými zvířátky, jako je agama a želva nádherná, která slaví své 23 narozeniny. Odvážné děti si mohly zvířátko vzít do ruky a prohlédnout si ho. Paní Szabová nám vyprávěla, čím je doma krmí a co mají nejraději. Poté následovalo hraní na hřišti a na opraveném kolotoči, na který se všechny děti moc těšily😁

Krásný víkend, vaše LMŠ 🤗

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko