Rodiče vítáni

Týden 23.10.-27.10. 2023 „Má vlast“

A máme za sebou další týden, který se díky podzimním prázdninám zkrátil o dva dny. V tomto týdnu jsme pokračovali v tématu “ Má vlast“. Pracovali jsme s mapou České republiky, řekli jsme si a také ukázali na mapě nejvýznamnější místa našeho státu, nejvyšší horu, národní parky a další. Také už víme, jak se jmenují naše sousední státy.
V úterý jsme se mohli vzdělávat s pomocí robotické včelky, kterou děti musely naprogramovat, a správně spočítat počet kroků vpředu, vzad nebo otočen o 90 stupňů, aby se dostaly do cíle. Na obrázcích jsme měli: Národní muzeum, Hlavní nádraží, letiště Václava Havla, Karlův most a další. Nechyběly také významné osobnosti, jako je první prezident Československa pan Tomáš Garrigue Masaryk, a náš současný pan prezident pan Petr Pavel. Ale předtím jsme si pověděli o každém obrázku, který byl zobrazen na mapě. Děti s nadšením programovaly včeličku, a poté pozorovaly její cestu do cíle.
Ve středu k nám na návštěvu přišla paní Schönová, maminka od Rose, která pro děti připravila pohádku o Drakovi Nemoc. Děti se zájmem poslouchaly pohádku, a rády odpovídaly na otázky k pohádce, které paní Schönová připravila. Bylo to pro všechny moc poučné a krásné dopoledne.

Během prázdninových dní jsme se naučili tančit polku, každý sám, ve dvojicích a některé děti i s obraty. Velkou zábavou pro nás bylo vyrábění výzdoby školky pro následující týden – bude to malé „překvápko“ pro všechny děti, které se vrátí po dnech volna. Samozřejmě jsme byli i v malé nepřízni počasí venku, v lese a chvíli i na hřišti.

Těšíme se na příští dny s Vámi.

Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko