Rodiče vítáni

Týden 23.4.-27.4.2023 Filipojakubská noc

Uplynulý týden proběhl ve znamení čar a kouzel. Občas to vypadalo, že i příroda nám chtěla ukázat jak umí čarovat, jelikož se nám během týdne prostřídala všechny roční období. Ale nás to neodradilo a čas strávený ve školce jsme si uživali na 100%.

V pondělí si každý hledal kouzelnou hůlku, kterou následně namaloval, aby měla ještě větší čarovnou moc.

V úterý jsme se vydali na louku, abychom mohli najít suroviny pro vaření kouzelnického lektvaru „Zdraví“. Každé dítě muselo najít 5 sedmikrásek, 5 listů jitrocele, kopřivu ( pro odvážné), pár listů máty a meduňky. Vše jsme dali do sklenice, zalili vařící vodou a nechali louhovat, aby jsme po obědě mohli ochutnat kouzelnou moc lektvaru.

Ve středu od rána jsme připravovali ohniště, stavěli hranice, malovali čarodějnice, abychom je mohli spálit s pomocí zaklínadla. Poté jsme si mohli pochutnat na výborných buřtech, které nám poskytnul pan Vítek. Ještě jednou děkujeme 🤗

Ve čtvrtek jsme měli čarodějnickou diskotéku v čarodějnických kostýmech. Děti splnily soutěže – hod koštětem, hod pavoukem na síť a pytlík odvahy s hledáním pavouků a přírodnin.

V pátek od rána jsme připravovali na zahradě, sázeli květiny, zalévali záhony. Ještě si děti mohly zkusit malování uhlím, které zbylo po ohýnku. Malování obrázků jako v pravěku děti moc bavilo.
Po svačině jsme vyrazili do lesa, abychom zbytky uhašeného uhlí mohli vysypat pod stromeček jako hnojivo. Naše cesta pokračovala dál k potoku. Tady jsme se mohli kochat krásou přírody, poslouchat šum vody, zpěv ptáků, a užívat si vůně rozkvětlých květin.

Přejeme krásný prodloužený víkend, na viděnou v úterý.
S pozdravem vaše LMŠ ❤️

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko