Rodiče vítáni

Týden 25.9.-29.9. 2023 „Dary přírody a loučení s létem“

V uplynulém týdnu jsme ve školce strávili jenom 3 dny, díky svátku sv. Václava, ale i to nám stačilo, abychom se naučili nové věci.

Jako téma jsme měli „Dary přírody a loučení s létem“. Ve školce jsme hráli smyslové hry, kdy děti se zavřenými očkami mají uhodnout, co právě jedí, kde to roste a zařadit mezi ovoce či zeleninu. Největší úspěch měl česnek a citrón, děti je chtěly ochutnávat nejčastěji. Dále jsme sbírali přírodniny, zahráli jsme si divadélko o svatém Václavu, a v neposlední řadě jsme si zopakovali pravidla, která máme ve třídě, na zahradě a v lese. Ještě jsme si zazpívali písničku Měla babka čtyři jabka. Na příští týden si děti vyrobily kouzelnické hůlky, které jim pomohou zamknout les až do jara.

Nejslavnější den, na který jsme se všichni těšili, proběhl v úterý, kdy jsem slavili páté narozeniny naší Lesní školky. Od rána jsme připravovali ohniště, výzdoby, girlandy, plakát, tabulku přání, na kterou rodiče psaly dojemné přání. Dále jsme nacvičovali naše malé vystoupení.
Na oslavu dorazilo hodně rodičů s dětmi a také děti z předchozích let, což nás velmi potěšilo. Nechybělo také pár učitelek z předchozích let, jedna z nich, Maruška, doprovázela naše vystoupení hrou na kytaru, poté více jak hodinu hrála a zpívala spolu s ostatními u táboráku.
Děkujeme všem, kteří nás podpořili a podporují, všem kteří tak či jinak pomohli, aby naše slavnost proběhla na 100 %, děkujeme za vaší přízeň a teplá slova. Budeme se snažit i nadále pokračovat v tom, co umíme nejlépe – pěstovat u dětí lásku k přírodě od malička.
Krásný víkend, vaše LMŠ ❤️

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko