Rodiče vítáni

Týden 26. 2. – 1. 3. 2024 Téma: Bylo, nebylo…

V pondělí jsme zahájili nové dvoutýdenní téma, které je přímo spojeno s pohádkami. Proto si děti z domova přinesly své oblíbené, nebo rozečtené knihy, aby je mohly svým kamarádům ukázat, a říci, proč si zrovna vybraly tuto knihu.

V pondělí k nám zavítala slečna Žanetka, teta Tadeáška, která přinesla jednu ze svých oblíbených knížek, a to Medvídek Pú. Aby lépe dětem přiblížila podobu medvídka Pú, vzala plyšového kamaráda s sebou.

V úterý jsme společně s dětmi z kamenné školky šli vypouštět bažanty do volné přírody. Paní učitelka Jana, která je zároveň myslivecem, nám pověděla různé zajímavosti o těchto krásných ptácích.

V týdnu děti vyráběly záložky do svých oblíbených knížek, papírovou perníkovou chaloupku, věneček pro vílu Amálku, stihli jsme si také zahrát divadélko „O veliké řepě“. Vše děti moc bavilo.

Denně jsme absolvovali vycházky k potoku, do lesa a také ke třídnímu stromu. Na jedné z vycházek jsme objevili první jarní květiny – sněženky. Pozorovali jsme probouzení přírody, jak se objevují první listy u keřů a poupata u stromů. Také jsme měli štěstí spatřit divokého zajíce a srnu, kteří probíhali polem vedle nás.

Krásný víkend.

Vaše LMŠ.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko