Rodiče vítáni

Týden 27.3.-31.3. 2023 „Petrklíč, zima už je pryč“

Uplynulý týden jsme zahájili novým tématem s názvem „Petrklíč, zima už je pryč“. I když začátek týdne tomuto tématu moc nenasvědčoval – padal sníh a byla zima, vypravili jsme se společně s Veverkami a Ježečkami k Sulickému rybníku, abychom společně zapálili naše třídní Morany, které jsme s dětmi vyrobili z přírodnin. Tímto obřadem jsme přivolali jaro.

V úterý přihlášené děti odjeli do solné jeskyně a na lekci plavání do Benešova, a s ostatními dětmi jsme se pustili do vyrábění a zdobení dalších překvapení na jarmark, který bude již v úterý.

Ve středu jsme zdobili ptáčky z kartónu pomocí vlny a peří. Teď je můžete vidět pověšené v naší třídě. Poté jsme se vypravili s dalekohledem na protější louku, abychom mohli pozorovat naše okolí, ptáčky, oblaka a život kolem nás. Naši předškoláci si prožili jednu odpolední hodinu ve Škole nanečisto v ZŠ Sulice. Děti byly nadšené a do školy se moc těší.

Ve čtvrtek jsme společně malovali plakát na Jarmark. Dále, jako obvykle, jsme vyrazili na delší procházku okolím s cílem spočítat, kolik domečků má již nachystanou velikonoční výzdobu.

V pátek jsme natíráli vyrobené podtácky z moduritu a vybarvovali kytky z kartónu. Také jsme se vypravili s dalekohledem na porovnání ptáků, jelikož 1.4. je mezinárodní den ptactva. Podařilo se nám spatřit pouze vrabce, kosy a nad polem vždy pozorujeme lovící káně.

Ještě jednou si Vás dovolujeme pozvat na náš Velikonoční jarmark, který se bude konat v úterý 4.4. od rána do pozdního odpoledne.

Krásný předvelikonoční týden.

S pozdravem Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko