Rodiče vítáni

Týden 4.12.- 08.12. 2023 „Mikuláš, přinesl nám zimní čas“

A doopravdy se tak stalo, pondělí nás přivítalo opravdu zimním počasím, kvůli kterému jsme se museli schovat ve třídě Veverek.
V úterý byly teplotní podmínky schůdnější, a proto jsme čas trávili v naší třídě, kam za námi přišel Mikuláš s anděly a čerty. Mikuláš měl u sebe knihu, kde byly napsané malé hříchy a pochvaly, které se týkají některých dětí. Poté co jsme společně zazpívali a řekli básničku Mikuláši, rozdal všem dětem nadílku.
Ve středu jsme společně s Ježečkami a Veverkami vyrazili do Skanzenu v Přerově nad Labem. Tam jsme měli možnost vidět vesničku, kde bylo postaveno devět chalup, včetně tzv. „staročeské chalupy“, sedm špýcharů, čtyři stodoly, kaplička a další drobná lidová architektura. Zařízené interiéry chalup jsou doplněny figurínami a představují život na polabské vesnici do poloviny 20. století.
Ve světnicích děti viděly dřívější vánoční výzdobu, kamna, nádobí, oblečení, vánočky i cukroví. Díky krásným figurínám jsme viděli, kolik mohlo lidí žít společně v malých místnostech.
Ve čtvrtek nás navštívily paní, které pro nás připravily hudební vánoční program – Putování za Vánoční hvězdou (Staročeské Vánoce), nejznámější vánoční koledy, ukázky z Rybovy mše i Chtíc. Dětem se hra na housle a violoncello moc líbila, pozorně jí poslouchaly a známé koledy zpívaly.
A tak jak už se blíží Vánoční čas společně jsme nacvičovali na Vánoční besídku, na kterou jste všichni srdečně zváni.
V průběhu týdne jsme dělali pokus s malováním kytičky „barborky“, společně jsme vybarvovali a nalepovali vousy Mikuláši, malovali čerta s pomocí grafomotoriky. Ale nejlepší zábava nás čekala venku na kopci, kde jsme skoro každý den využívali ježdění na bobech a lopatě.

Krásný víkend, vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko