Rodiče vítáni

Týden 6.11. – 10.11. 2023 „To je zlaté posvícení“

V tomto týdnu jsme se zaměřili na zdravou výživu a tradice, které jsou spojité se svátkem sv. Martina.
V pondělí počasí nám přálo, foukal opravdu silný vítr, a tak jsme vyrazili na drakiádu, kterou si všechny děti moc užily. Každý měl svého draka, kterého z nadšením pozoroval v nebi. Někteří draci létaly opravdu krásně vysoko, jiným se to moc nechtělo. Pár nám jich ulétlo, ale naštěstí to nebylo daleko.
Ve středu jsme si společně vyrobili Pyramidu zdravé výživy, do které děti hledaly v obrázcích a následně vystřihovaly potraviny, které vlepily na „správný řádek“ pro jídla, která můžeme jíst často a která jen občas.
Další akci, do které se zapojily všechny děti, bylo pečení posvícenských koláčků se švestkovými povidly a kdoulovou marmeládou z kdoulí ze zahrady LMŠ. Koláčky se nám opravdu povedli, během chvíle se za nimi jen zaprášilo.
Také jsme si prohlédli opravdovou podkovu, kterou poté děti zkusily vyrobit z alobalu.
Ke konci týdne paní učitelky pro děti zahrály legendu o sv. Martinovi. Příběh se dětem moc líbil, a se zájmem ho sledovaly.

Během týdne jsme zpívali hodně písniček, i tu posvícenskou, opakovali básničky, malovali, vyráběli, a obkreslovali koně a rytíře. Denně jsme chodili na procházky do lesa, kde si děti mohly hrát s listím, k potoku, kde jsme mohli pozorovat žábu. V lese jsme našli nějaké houby, které jsme s pomocí aplikace zkusili rozpoznat a pojmenovat.

Užijte si krásný posvícenský víkend.

S pozdravem LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko