Rodiče vítáni

Týden 6.2. – 10.2.2023 Raketou na Mars

Týden jsme pokračovali v tématu Raketou na Mars. A do slova…. v pondělí jsme společně s Veverkami a Ježečky vyrazili do Planetária na představení Vánoční příběh. V sále jsme mohli pozorovat, jak Země obíhá kolem Slunce, podívat se do rakety a mnoho dalšího. Poté následovalo filmové představení. Pan průvodce nám ukázal, co můžeme vidět na obloze, jaké hvězdy sledujeme na zimní obloze, a jak můžeme rozlišit hvězdy od planet.
V úterý přihlášené děti vyrazili do solné jeskyně, zbytek maloval hvězdy, komety…vše, co je nejvíce zaujalo po shlédnutí představení. Poté jsme spolu s Veverkami šli třídit odpad.
Ve středu jsme si zahráli loutkové divadlo o Perníkové chaloupce. Dětem se představení moc líbilo a tak pro paní učitelky zahrály vlastní divadlo O perníkové chaloupce a také O Karkulce. Děti své postavy zahrály skvěle.

Ve čtvrtek jsme naše putování vesmírem zakončili společným projektem – malbou hlubokého vesmíru s různými planetami. Plakát můžete vidět na naší terase. Celý týden měl doslova sladkou tečku – výlet do čokoládovny v Šestajovicích. Děti si mohly ozdobit vlastní bílou a mléčnou čokoládu oříšky, kokosem, perníčkem či marshmallowny. Navíc bylo k vidění spousta zvířátek – kravičky, prasátka, kůzlata, morčata, slepičky i papoušky.

Krasný víkend přeje LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko